Dňa 27. januára si každoročne pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. V tento deň pred 77. rokmi vojaci Červenej armády oslobodili nemecký koncentračný a vyhladzovací tábor Auschwitz-Birkenau na území okupovaného Poľska. Za päť rokov existencie tábora putovali do tohto tábora transporty z rôznych kútov Európy a zavraždili v ňom viac ako 1.1 milióna ľudí, z ktorých takmer milión obetí tvorili Židia.
Martin Korčok, vedúci Múzea holokaustu v Seredi v tejto súvislosti uviedol: „Židom sa človek narodí, bez možnosti voľby. Samotný fakt narodenia v období holokaustu odsúdil Židov na smrť a väčšina z nich bola zavraždená. Dnes spolupracujeme s preživšími. Zbierame ich životné príbehy a prinášame spovede a osobné svedectvá, prostredníctvom vzdelávacích programov. Tak, aby aj ďalšie generácie pochopili, že poznaním svojej minulosti môžeme ovplyvniť budúcnosť a zabudnúť je to najhoršie.“
Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu umožnilo Múzeum holokaustu v Seredi návštevníkom počas dňa voľný vstup do priestorov bývalého pracovného a koncentračného tábora s možnosťou prehliadky vystavených exponátov. Vo večerných hodinách bola pripravená fotografická výstava autora Jindřicha Buxbauma pod názvom Sedmero požehnání.
Ide o časť fotografií z obrazovej publikácie pod rovnomenným názvom Sedmero požehnání. Kniha zachytáva sedem járcajtov ( výročí smrti ), zachytených objektívom fotoaparátu Jindřicha Buxbauma. Ide zároveň o príbeh siedmych významných duchovných vodcov, osobností a učencov, ktorí sú pochovaní v strednej a východnej Európe. K ich hrobom v deň výročia smrti putujú davy ultraortodoxných židov. Fotografie z knihy Buxbaum prezentuje na výstavách nielen v Čechách a na Slovensku ale aj v ďalších štátoch. Autor počas príhovoru povedal ako je rád, že sa mu jeho päťročná práca podarila, ktorá nebola vôbec jednoduchá. Jindřicha Buxbauma od malička zaujímalo umenie, predovšetkým fotografie. Celoživotným vzorom mu bol jeho otec, ktorý zažil krutosť nacistických opatrení, bol väznený v koncentračných táboroch Terezín a Osviečim-BBirkenau. V Buxbaumových dielach je dominantné židovstvo, ku ktorému sa hrdo hlási. Večer v múzeu spríjemnila návštevníkom hudobná skupina Pressburger Klezmer Band.