V mestskom múzeu v Seredi sa v piatok 11.novembra konal literárny večer Ruženy Scherhauferovej, na ktorom slávnostne uviedla svoj nový román LÁSKA Z BAGDADU.
Dielo je v poradí dvanásta kniha, ktorá autorke vo vydavateľstvách na Slovensku vyšla. Jej doménou sú spoločenské námety, láska, rodina a vzťahy, ktoré farbisto interpretuje do svojich románov. Jej spisovateľský rozsah je veľmi rozmanitý, vo svojich dielach sa dotýka tém ako manželstvo, manželský trojuholník alebo gamblerstvo, prostitúcia a pod.
Román Láska z Bagdadu má podtón romantiky v spleti zložitých spoločenských pravidiel. Sára sa narodila Slovenke a Iračanovi. Už ako dieťa bola nevšedným zjavom a v čase dospievania sa pre výnimočnú krásu stala stredobodom pozornosti mužov. Po štúdiách na Slovensku sa jej otec vrátil s rodinou do Iraku a Sára si zvykala na nové podmienky. Ako štrnásťročná sa zoznámila s mladíkom o tri roky starším, Aramom. Zaľúbili sa do seba, ibaže ich láska musela zostať v tajnosti…
Román vydalo vydavateľstvo Fortuna Libri a obálku navrhla zahraničná grafička. Autorka rukopis spracovávala tri roky. Čitatelia knihu zatiaľ hodnotia pozitívne. Medzi recenziami nájdeme napr. … Veľmi pekná kniha a neskutočne dobre napísaná…Smutný ale pekný príbeh, ktorý nekončí happyendom ale práve naopak má veľmi smutný koniec…Je to presne ten žáner aký mám ja rada .Vrelo odporúčam na pekne strávené večeri pri dobrej knihe…
Úryvky z knihy počas literárneho večera pútavo čítala Eva Mančíková. Hosťkou podujatia bola aj ďalšia spisovateľka Dana Hlavatá, ktorá prítomným porozprávala podrobnosti z jej spisovateľskej kuchyne, o piatich knihách bájok pre deti, ktoré napísala, ale aj o tom ako vyzerá spolupráca s nakladateľstvom. Napísala desiatky rozhlasových hier a dramatických pásiem, televíznych scenárov, rozprávok, stovky kriminálnych i životných príbehov, fejtónov, poviedok. Dramaturgicky sa podieľala aj na reláciách pre deti. Napriek tomu netúži po sláve. Odmenou je pre ňu to, ak sa knižka ktorú napíše páči čitateľom. Počas literárneho večera Dana Hlavatá lupienkami ruží pokrstila nový román Ruženy Scherhauferovej a zaželala knihe, aby si našla cestu k milovníkom literatúry a zanechala v ich vnútri hlboký dojem.
Krásnym hudobným doplnkom večera boli piesne v podaní Jany Andevskej. Že Vám jej meno nič nehovorí? Svojho času vyučovala hru na hudobné nástroje na ZUŠ Jána Fišera Kvetoňa v Seredi. Speváčka, multiinštrumentalistka a skladateľka s nenapodobiteľnou farbou hlasu. Z otcovej strany má macedónske korene a práve po ňom zdedila aj hudobný talent – už od šiestich rokov sa venuje hre na husliach. Študovala v Bratislave na konzervatóriu a neskôr aj na VŠMU. Po odchode do USA pokračovala v štúdiu na Hudobnej univerzite v New Yorku. Neskôr k hre na hudobné nástroje pridala aj spev. S návštevníkmi múzea sa rozlúčila známou piesňou Tancuj tancuj.